Weer geen Pinot
Wat zijn de druiven zuur voor Thibaut Pinot. Weer grijpt de Fransman nét naast de etappezege. Filippo Zana pakt hem!
Laatste kilometer
Wordt het een thuiszege met Zana of flikt Pinot het?
Nog 3 kilometer
Één korte klim van de tweede categorie nog te gaan. Wie gaat winnen? Kan Roglic wegrijden bij Thomas?
Thomas kan volgen
Geraint Thomas, de rozetruidrager, kan eenvoudig mee met Roglic en Kuss. Almeida moet passen.
Daar gaat Jumbo-Visma
Sepp Kuss wil wegrijden bij het peloton en Roglic volgt hem. Het peloton breekt uiteen.
Kopgroep barst
De berg is steil en dat merkt de kopgroep. Het tempo gaat omhoog en niet iedereen kan dat bijbenen. Er ontstaan barstjes. Pinot rijdt momenteel voorop samen met Gee.
Nog 2 keer een klim van de tweede categorie
En dat allemaal in de laatste 12 kilometer van de etappe van vandaag. De kopgroep is er zojuist aan begonnen!
Roze trui
Thibaut reed bijna virtueel in het roze. Maar dat staat Ineos uiteraard niet toe. Het tempo gaat dus omhoog in het peloton.
Pinot heeft materiaalpech
Thibaut Pinot aast op een etappezege en vandaag kan het. Maar als hij veel pech heeft, wordt het ook vandaag geen feest voor de Fransman. Op 28 kilometer van de meet is een fietswissel nog geen ramp uiteraard. Hij zal zo weer aansluiten bij de kopgroep.
3 klimmetjes
De renners maken zich op voor een spetterende finale. Eerst bedwingen ze een klim van de eerste categorie en daarna volgen nog twee klimmetjes van de tweede categorie. Met Barguil en Pinot zitten in ieder geval twee ervaren klimmers in de kopgroep. Gaan de twee mannen uit Frankrijk strijden om de zege?
© AFP — Thibaut Pinot (l) en Warren Barguil (r). De voorsprong is in slechts 15 kilometer verdubbeld. Nu fietst de kopgroep 4 minuten voor het peloton.
Magere voorsprong
De voorsprong van de kopgroep op het peloton is klein. Slechts 2 minuten moet het peloton goedmaken in de komende 85 kilometer.
Kopgroep
Thibaut Pinot lijkt nog een gooi naar de bergtrui te willen doen. Hij zit in de kopgroep. Vluchtkoning Ben Healy lijkt door zijn energie heen. Hij is al door het peloton gelost en zal hoogstwaarschijnlijk geen rol spelen in de etappe van vandaag.
Geraint Thomas jaagt op ultiem verjaardagscadeau
Hiep hiep hoera, want Geraint Thomas blaast vandaag 37 kaarsjes uit. Voor hemzelf is het te hopen dat hij wat lucht overhoudt voor de beklimmingen die later vanmiddag op het programma staan, zodat hij ook rond 17.30 uur nog steeds de roze trui draagt.
© AFP — Geraint Thomas met een roze verjaardagstaart. Geraint Thomas: 'We zijn op alles voorbereid'
De Giro d’Italia nadert de ontknoping. Vandaag staat de achttiende etappe op het programma. Het is de eerste van drie zware opdrachten voor de klassementsrenners.
Virtuele map
Profiel etappe
© Giro d'Italia — Het profiel van de achttiende etappe. Voorbeschouwing
Rit achttien kent vijf gecategoriseerde beklimmingen en het zwaartepunt ligt aan het einde. In de laatste veertig kilometer is het bijna niet meer vlak.
Met achtereenvolgens Forcella Cibiana (9,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 7,7 procent), Coi (5,5 kilometer, 9,5 procent) en de slotklim naar Val di Zoldo (2,3 kilometer, zeven procent) moeten de favorieten voor de eindzege aan de bak in de Dolomieten.
In het algemeen klassement heeft Thomas (Ineos Grenadiers) een voorsprong van achttien seconden op Almeida (UAE Team Emirates) en 29 seconden op Roglic (Jumbo-Visma). Thymen Arensman is de beste Nederlander in de strijd om de roze trui. De renner van Ineos bezet de negende plaats, op 4'09 van ploeggenoot Thomas.
Het is de tweede keer dat een rit in de Ronde van Italië eindigt in de gemeente Val di Soldo. Tweevoudig eindwinnaar Paolo Savoldelli versloeg Ivan Basso, ook twee keer winnaar van de Giro, in 2005 in een sprint-a-deux na een slotklim van ruim acht kilometer. Wie wordt de opvolger van Il Falco? Volg de achttiende etappe hier vanaf 12.30 uur in ons liveblog. De finish wordt verwacht rond 17.00 uur.
Goedemiddag
En van harte welkom bij de 18de etappe in de Giro. De ontknoping nadert en de prijzen worden bijna verdeeld. Vandaag zijn de klassementsrenners weer aan zet met een bergetappe die vooral op het einde zwaar lijkt.